20 December 2019

Christmas Markets in VIENNA

 

 

 

 

 

 

 

 

WEIHNACHTSMARKT AM STEPHANSPLATZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DER WIENER CHRISTKINDLMARKT AM RATHAUSPLATZ 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ALTWIENER CHRISTKINDLMARKT FREYUNG 

 

 

 

 

 

 

 

 

WEIHNACHTSMARKT AM HOF 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

We also visited WEIHNACHTSDORF MARIA-THERESIEN-PLATZ but took no photos there :( 

 

 

 

Świąteczny weekend w Wiedniu

Wiedeń to jedno miejsc, które ma swój niepowtarzalny urok i czar. Z jednej strony ma wspaniałą architekturę i jest rajem dla miłośników kultury i sztuki. Z drugiej strony to nowoczesne i tętniące życiem miasto. Weekend w Wiedniu będzie fascynujący niezależnie od pory roku.

Od połowy listopada aż do Świąt Bożego Narodzenia, wiedeńskie place przemieniają się w jarmarki bożonarodzeniowe. Stare miasto i ulice handlowe są udekorowane ozdobami nadającymi miastu świąteczny nastrój, a w powietrzu unosi się zapach pierników i gorącego ponczu.

Wiedeń jest jednym z najlepszych miejsc w Europie na świąteczną wizytę. Boże Narodzenie w mieście o tak bogatej historii jest magiczne!

Jarmark Bożonarodzeniowy przy Placu Stephansplatz (WEINACHTSMARKT AM STEPHANSPLATZ) – poświęcony jest refleksji i tradycji. Około 40 stoisk ustawionych dookoła Katedry Św. Szczepana oferuje najwyższej jakości austriackie produkty. Pierniki, sery, wędliny, poncz i wina od regionalnych wytwórców podbiją serca każdego miłośnika dobrego jedzenia. Budki oferują też tradycyjne wyroby rękodzielnicze i oryginalne pomysły na prezenty.

Wiedeński Jarmark Bożonarodzeniowy na Placu Ratuszowym (DER WIENER CHRISTKINDLMARKT AM RATHAUSPLATZ) – na wejściu ustawiono kilkumetrową bramę w kształcie łuku ze świeczkami. Ponad 150 stoisk oferuje prezenty świąteczne, ozdoby choinkowe, wyroby rzemiosła artystycznego, wyśmienite słodycze i rozgrzewający poncz. Wszystkie drzewa w parku przed ratuszem zostały przyozdobione lampkami. Szczególną atrakcją dla zakochanych i nie tylko jest drzewo przyozdobione czerwonymi serduszkami. Dla odwiedzających są otwarte dwie duże ślizgawki, a wszystkie ścieżki w parku zamieniono na szlaki dla łyżwiarzy. Łyżwy można wypożyczyć także na terenie jarmarku. Świąteczny nastrój zapewniają też występy muzyczne.

Wioska bożonarodzeniowa przy Maria-Theresien-Platz (WEIHNACHTSDORF MARIA-THERESIEN-PLATZ) - w czasie Adwentu ponad 70 stoisk oferuje ciepłe smakołyki oraz wysokiej jakości wyroby rękodzielnicze. Wioska świąteczna mieści się na placu pomiędzy Muzeum Historii Sztuki a Muzeum Historii Naturalnej.

Jarmark Świąteczny ALTWIENER CHRISTKINDLMARKT FREYUNG w śródmieściu ma długą tradycję. Już w 1772 roku odbywał się tu jarmark świąteczny, dzisiaj można tutaj kupić sztukę rękodzielniczą, szklane dekoracje, tradycyjne szopki i ceramikę. Od godziny 16.00 na placu rozbrzmiewa świąteczna muzyka adwentowa.

Jarmark bożonarodzeniowy AM HOF mieści się kilka kroków dalej. Tutaj także można nabyć wysokiej jakości produkty rzemiosła artystycznego, a odwiedzający chętnie spędzają czas popijając rozgrzewający poncz przy stolikach na świeżym powietrzu. 

PRATER to tradycyjne wesołe miasteczko będące jednym z głównych atrakcji Wiednia organizuje także swój własny jarmark. Jarmark zimowy przy Riesenradplatz oferuje przede wszystkim dobrą zabawę - organizowane są przejażdżki dla dzieci na diabelskim kole, a także koncerty na żywo. To wszystko w otoczeniu budek serwujących rozgrzewające napoje i świąteczne smakołyki. 

 

 

Back